Як обрати газову колонку та не помилитись: розбираємось у типах та різновидах
Газова колонка у домі — це тепленька водичка круглий рік без планових відключень, позапланових поломок та жодної залежності від комунальних служб. Сьогодні газові колонки користуються майже такою ж популярністю, як і електричні водонагрівачі. Це й не дивно, адже сучасні газові колонки — це не ті старі прилади, що треба було запалювати сірниками та слідкувати, чи не потух раптом вогонь. Це сучасний, технологічний та довговічний водонагрівач, що відрізняється безпекою та економією ресурсів. Розглянемо докладніше.
Газова колонка купити чи ні: принципова різниця з бойлером
Газові колонки, так само як електричні бойлери, бувають проточного та накопичувального типу. Але якщо ми говоримо саме про газові накопичувальні колонки, то слід пам’ятати про великі габарити такої техніки (накопичувальний бак може вміщати до 500 л води). Частіше їх встановлюють у великих приватних будинках з окремою технічною кімнатою.
Проточні газові колонки — хоч і зовсім невеличкі, але ефективно гріють воду. Принцип їх роботи полягає у проходженні води через трубку теплообмінника з міді, що нагрівається від пластин під дією горіння газу.
Потужність та продуктивність: яка треба саме вам
При виборі газової колонки варто звернути увагу на її потужність та продуктивність.
Щодо потужності. Наприклад, якщо газова колонка має забезпечити теплу воду для миття посуду та приймання душу для невеликої сім’ї, вистачить потужності у 18 кВт. У разі, коли треба гріти воду для декількох ванних кімнат і кухні, варто встановлювати потужнішу газову колонку або ставити окремі прилади на кожну точку.
Щодо продуктивності. Для газових колонок вона вимірюється у прохідності літрів води за хвилину. Тут залежність також пряма: чим більше людей мешкає, тим вища потрібна продуктивність.
Приблизний розрахунок такий: для комфортного користування двома людьми вистачить прохідності 8 л/хв, для двох-трьох людей — 10 л/хв.
Часто виробники газових колонок приписують їм більшу продуктивність, ніж є насправді, та це легко перевірити. Візьмемо для прикладу газові колонки Thermo Alliance.
Для виробництва теплообмінника Thermo Alliance стандартного асортименту використовується мідь товщиною 0,4 мм. При цьому зовнішній діаметр трубки теплообмінника становить від 9 мм до 10 мм. Завдяки цьому газові колонки Thermo Alliance забезпечують прохідність води від 8 л/хв до 10 л/хв. Конкуренти, як правило, встановлюють трубки діаметром до 9 мм, але переконують у прохідності 8 л/хв при справжньому показнику — до 6 л/хв.
Та крім стандартних газових колонок, Thermo Alliance має також преміум-лінійку. Для теплообмінників цього сегменту використовується потовщена мідь — 0,6 мм, виготовлена за технологією Oxigen-Free. Діаметр трубки при цьому становить 13,5 мм. Такі матеріали дають змогу продовжити термін використання та забезпечують прохідність води на рівні 10 л/хв.
Матеріали — важливий момент при виборі газової колонки
Завжди хочеться, щоб в оселі все було якісне і довговічне. Та часто доводиться брати компромісний варіант і не витрачати забагато грошей із сімейного бюджету. Перш ніж купити посередню газову колонку розрекламованого закордонного виробника (та переплатити при цьому за ім’я), придивіться до товарів української компанії Thermo Alliance. Важливий аргумент на їхню користь — це матеріали.
Теплообмінник в усіх стандартних моделях газових колонок Thermo Alliance вкривається шаром зі сплаву олова. Це забезпечує антикорозійний ефект, стійкість до агресивного кислотного середовища та забезпечує правильний розподіл температури по площі теплообмінника.
Корпуси газових колонок Thermo Alliance не втрачають своєї форми, не деформуються, не розпливаються (як це часто буває в інших виробників). Чому так? При їхньому виготовленні використовується сталь із ребрами жорсткості, що утримує їх ідеальну геометрію.
Корпус димової камери може бути виготовлений за європейським типом, а може й за китайським. Коли ви купуєте колонку німецького, італійського чи польського виробника — це ще не гарантія того, що ваша колонка буде саме європейського типу. Корпуси димової камери газових колонок Thermo Alliance виготовлені за європейським типом — із оцинкованої сталі, а не фарбованої листової. Оцинкована сталь не дає іржавіти колонці, подовжуючи термін експлуатації.
Технології: якою має бути сучасна газова колонка
Здавалося б — звичайна собі колонка. Та коли мова про газові колонки Thermo Alliance, цій темі можна присвятити окрему дисертацію. Щоб не втомлювати технічною інформацією, розкриємо головне:
- Економія. З Thermo Alliance ви економте до 15 кубів газу на місяць, адже в них немає потреби підтримувати горіння гніту. Все завдяки автоматизованій роботі водонагрівача.
- Робота навіть при мінімальному тиску води. Коли інша газова колонка може й не включитися, Thermo Alliance буде працювати завдяки електронному датчику протоку (у моделі JSD20-10NQB).
- Жодних перепадів температури. В газових колонках Thermo Alliance встановлена двоступенева модуляція, що регулює розумну подачу газу, тим самим — запобігає перепадам температури та можливим опікам.
- Система антизамерзання. При падінні температури теплообмінника до 5°C, керамічна пластина в турбованій колонці включається і підігріває його, що запобігає розгерметизації та розриву.
- Захист від негативного ефекту зворотної тяги. Європейська конструкція повітряних каналів димової камери унеможливлює потрапляння чадних газів у приміщення.
Газова колонка Thermo Alliance: розбираємось у безпекових аспектах
Безпека — це критичний аспект при виборі газової колонки. Вже було зазначено, що у водонагрівачах Thermo Alliance передбачений захист від потрапляння чадних газів у приміщення. Та це далеко не єдиний захід безпеки, впроваджений у колонках виробника.
По-перше, контролюється наявність полум’я за допомогою електрода іонізації. У разі затухання — виключається можливість витоку газу.
По-друге, теплообмінник не може розгерметизуватися при надмірному вхідному тиску. Це забезпечує комбінований металевий запобіжний клапан.
По-третє, колонка захищена від перегріву термозахистом подвійної дії. Датчик контролю температури відключає подачу газу, якщо температура теплообмінника досягає 75°С. Також він відключає газ, якщо температура відпрацьованих димових газів перевищує 95°С.
Не зайвим буде додати, що уся продукція Thermo Alliance проходить три етапи контролю якості: на виробництві та відділом ВТК компанії в Україні. А щорічне тестування на відповідність дає змогу впевнено говорити про якість та безпечність нашої продукції.
І хоч на безпеці не економлять, але купуючи газову колонку Thermo Alliance, ви отримаєте безпечний ефективний прилад і комфортну температуру води в оселі за адекватну ціну.
Камера згоряння — ще один важливий аспект при виборі газової колонки
Перш ніж перейти до розгляду конкретних моделей газових колонок, розберемося, що ж там відбувається усередині водонагрівача — як горить та куди дівається дим.
Отже, камера згоряння може бути:
- Відкрита. Газова колонка з відкритою камерою згоряння спалює кисень з приміщення, тому необхідне часте провітрювання. Також така колонка потребує встановлення димовідводу та наявності витяжки.
- Закрита. Така камера згоряння є більш екологічною та економічною, а також не спалює кисень з приміщення.
Газова колонка з відкритою камерою згоряння називається димохідною. При її встановленні треба під’єднатися до димового каналу будинку, куди й будуть виводитися відпрацьовані гази.
Другий різновид газового водонагрівача — турбована колонка. У цьому випадку відпрацьовані гази виводяться на вулицю через коаксіальну трубу. Очевидна перевага турбованої колонки — забір повітря для горіння з вулиці. Недолік — доведеться робити отвір у зовнішній стіні.
Газові колонки Thermo Alliance: знайдеться рішення для будь-якої оселі
Якщо ви плануєте купити газову колонку Thermo Alliance, можете бути певні, що знайдете варіант на свій бюджет, що повністю відповідатиме очікуванням. Щоб додати більше наочності, розглянемо три популярні газові колонки Thermo Alliance, одна з яких може невдовзі поселитися у вашому домі.
Назва моделі | JSD 20-10CL | JSD20-10GC | JSG20-10ETP18 |
Габаритні розміри виробу (ВхШхГ), мм | 332х498х159 | 335х645х225 | 522х337х143 |
Продуктивність ГВП, л/хв | 10 | 10 | 10 |
Теплова потужність, кВт | 18 | 18 | 18 |
Камера згоряння | Відкрита | Відкрита | Закрита |
Тип водонагрівача | Димохідний | Димохідний | Турбований |
Ціна, грн | 4 680 | 5 850 | 9 750 |
Як бачите, є маленькі колонки, класичні, турбовані — зможете купити газову колонку ThermoAlliance, що підійде саме вам.
Про технічні характеристики розказали, додамо пару слів про дизайн, адже зовнішній вигляд також важливий. Усі газові колонки ThermoAlliance оснащені LED-панеллю, на якій відображається температура води — плюсик до сучасного вигляду та зручність контролю роботи нагрівача. Турбовані колонки, своєю чергою, мають сенсорні панелі управління — не запуск шатла, але відчуття при користуванні приємні, повірте.
Купити ThermoAlliance можна у більшості магазинів — газові колонки представлені як онлайн, так і офлайн. Наші колонки гріють водичку як у великих містах — Києві, Львові, Одесі тощо — так і в містечках, і селах.
Не будемо приховувати — пишаємось, що українська продукція поступово набуває популярності в українців. Сподіваємось, що ця тенденція лише набиратиме обертів, а ми тим часом працюватимемо над створенням досконалої продукції для теплих ручок і ніжок у всіх куточках нашої країни.