Як обрати економний твердопаливний котел? Великий розбір важливого питання
Кажуть, у Європі люди звикли до +17°C взимку у будинку: ходять у двох парах шкарпеток, вовняному светрі й навіть шапці — їм так комфортно. Європу любимо та поважаємо, але ми в Україні дуже теплолюбні, тож і вимоги до температури в домівках у нас вищі. Хтось полюбляє ходити в одних шортах, у когось дітки повзають по плитці, а котики гріють пузика на батареях — українським сім’ям просто необхідне економне рішення, що зможе задовольнити найтепліші забаганки без шкоди гаманцю та природі.

Купити твердопаливний котел — розумне рішення для будинків різного розміру та планування.

По-перше, з ним ви не залежите від газових і електромереж.

Для резервного живлення електронних систем безпеки та циркуляційного насоса буде достатньо акумулятора чи генератора електрики середньої потужності.

По-друге, такий котел використовує відновлювальні ресурси та вторинну сировину: дрова, пелети, брикети, вугілля, торф, кокс.

Твердопаливні котли Thermo Alliance представлені в різних моделях, що добре працюють на всіх цих видах палива: ви зможете обрати те, що найдоступніше у вашому регіоні. Зміниться ситуація — перейдете на інше доступніше паливо: це і зручно, і економно, і покриває ризик тимчасового дефіциту якогось із них.

По-третє, якісний твердопаливний котел має дуже надійну конструкцію, простий у користуванні та рідко виходить з ладу.

Якщо ви будете правильно його обслуговувати, він прослужить десятиліттями та збереже вам багато грошей.

Сьогодні розберемося, на що звернути увагу та як обрати справді економний твердопаливний котел для вашого будинку. Почнемо з базових питань і поступово перейдемо до важливих характеристик, що дозволять вам отримати максимум від кожної вкладеної гривні.

5838eabc20c9e1014d921c46c0cafbf1.png

Твердопаливні котли тривалого горіння: яку потужність краще обрати?


Аби не переплачувати, обирайте потужність, що найкраще підходить до опалювальної площі вашого будинку. У бренді Thermo Alliance представлено три серії котлів різного класу потужності та міцності, кожна серія містить варіанти під різні площі оселі. Велика перевага Thermo Alliance у тому, що реальний запас потужності перевищує заявлені показники на 10-15%, тож навіть у найлютіші морози котел зможе швидко забезпечити комфортну температуру у вашому будинку, а конструкція витримає таке навантаження.

Серія Magnum — це бюджетне рішення для невеликих будинків.

Відрізняються простою, але надійною конструкцією, теплообмінником з 4-мм сталі та високим ККД, що дозволяє економити на паливі. Ось приклади моделей серії та їхніх потужностей:

Назва моделі

Magnum SF/SFW 10

Magnum SF/SFW 12

Magnum SF/SFW 16

Magnum SF/SFW 20

Опалювана площа

До 100 м²

До 120 м²

До 160 м²

До 200 м²

Потужність

10 кВт

12 кВт

16 кВт

20 кВт

Об'єм топки

37 дм³

46 дм³

61 дм³

76 дм³

Площа теплообмінника

1,2 м²

1,4 м²

1,7 м²

2,0 м²

Серія Ferrum і Ferrum Plus — це оптимальне рішення для середніх будинків. Її відрізняє складніша конструкція трьохполичноготеплообмінника зі сталі 4 мм у моделі Ferrum і 5 мм у моделі Ferrum Plus, а також ККД не менше 85%, що вважається дуже високим показником і забезпечує найтепліші вечори з мінімумом витрат:

Характеристики серії Ferrum

Назва моделі

Ferrum FSF 12

Ferrum FSF 16

Ferrum FSF 20

Ferrum FSF 26

Опалювана площаДо 120 м²До 160 м²До 200 м²До 260 м²
Потужність12 кВт16 кВт20 кВт26 кВт
Об'єм топки44 дм³57 дм³82 дм³95 дм³
Площа теплообмінника1,7 м²2,0 м²2,4 м²2,6 м²

Характеристики серії Ferrum Plus

Назва моделі

Ferrum FSF Plus 14

Ferrum FSF Plus 16

Ferrum FSF Plus 20

Ferrum FSF Plus 26

Ferrum FSF Plus 30

Опалювана площадо 140 м²до 160 м²До 200 м²До 260 м²До 300 м²
Потужність14 кВт16 кВт20 кВт26 кВт30 кВт
Об'єм топки57 дм³70 дм³84 дм³98 дм³113 дм³
Площа теплообмінника2 м²2,4 м²2,5 м²2,7 м²2,9 м²

Серія Vulcan — одна з найпотужніших на ринку та підходить для середніх і великих будинків. Відрізняється теплообмінником з чотирьохполичною конструкцією з потовщеної сталі 6 мм, суперекономністю з ККД не менше 85%. Для котлів від 20 кВт і вище передбачений порт під пелетний пальник факельного типу, що спрощує користування. Чавунні колосникові решітки дозволяють використовувати будь-яке паливо:

Назва моделі

Vulcan SF 15

Vulcan SF 18

Vulcan SF 20

Vulcan SF 27

Vulcan SF 35

Vulcan SF 40

Опалювана площаДо 150 м²До 180 м²До 200 м²До 270 м²До 350 м²До 400 м²
Потужність15 кВт18 кВт20 кВт27 кВт35 кВт40 кВт
Об'єм топки61 дм³75 дм³86 дм³112 дм³120 дм³141 дм³
Площа теплообмінника2,5 м²2,8 м²2,9 м²3,4 м²3,7 м²3,8 м²

Самий економний твердопаливний котел: якого виробника обрати?

В Україні представлені виробники з різних країн, але ми рекомендуємо вибрати твердопаливний котел українського виробництва від перевіреного роками бренду Thermo Alliance. Ось кілька причин обрати український котел:

 • Економія. Ви не переплачуєте за популярні європейські бренди та маркетинг. Також не доплачуєте за мито та інші податки, що накладаються під час імпорту товару в Україну. Великий плюс — усі кошти залишаться в Україні та працюватимуть на нашу економіку: той випадок, коли підтримка національного виробника є вигідною для всіх.
 • Відповідність українським реаліям. Як бренд, що має власне виробництво повного циклу саме в Україні, ми в Thermo Alliance добре розуміємо, з якими проблемами стикаються українці щодня, в яких умовах вони будуть використовувати котли та на що варто звернути особливу увагу під час оновлення моделей. Ми постійно збираємо відгуки й покращуємо нашу продукцію: вона відповідає типовим плануванням будинків, температурним режимам у нашому кліматі, популярним типам палива та звичкам людей.
 • Постійна наявність запчастин, швидкий сервіс і зворотний зв'язок. Що б не трапилося — ми свої та завжди поруч. Не потрібно місяцями чекати на заміну запчастини чи розв'язання проблеми: швидко проконсультуємо, підберемо та доставимо все, що треба. Все завжди за адекватну ціну.
 • Зручність у користуванні. У котлах Thermo Alliance збільшені завантажувальні дверцята, що дуже зручно при завантаженні палива. Наші котли мають глибокі та об’ємні топочні камери, що дозволяє завантажити більше палива та менше підходити до котла.

413b5db964882c9a05f86fd5f344f7f8.png

Матеріали вирішують. На що звернути увагу при виборі котла?

Те, з чого і як зроблений котел, прямо впливає на ваші витрати в майбутньому.

По-перше, обдуманий вибір зекономить кошти на ремонт: багато котлів можуть змінювати свою форму під дією високих температур і часу. Котли Thermo Alliance НЕ змінюють форму навіть на найвищих температурах, адже виготовлені зі словацької сталі товщиною 4-6 мм за європейськими стандартами EN 10025-2/19. Завдяки високому вмісту вуглецю, ця сталь має найкращі показники пористості та вогнестійкості у сегменті, є стійкою до корозії та довговічною.

По-друге, ви будете економити на паливі: якісно зібраний котел з тривкої сталі даватиме більше тепла за однакових витрат брикетів, дров чи іншого палива.

Дуже важливим питанням є утеплення котла, адже це про збереження енергії та довгу роботу системи. Кожен котел Thermo Alliance утеплюється мінеральною ватою на основі французького скловолокна Isover Rio Alu з покриттям алюмінієвою фольгою. Така ізоляція є екологічною, пожежобезпечною та довговічною, витримує температуру 200°C. Вона має високий термічний опір, тому повністю захищає людину від опіків, при цьому має високі показники збереження тепла.

Купити Thermo Alliance дуже просто: бренд входить у число топ-3 виробників України за обсягом виробництва та реалізації твердопаливних котлів. Ми представлені в більшості магазинів: як онлайн, так і офлайн.

Наші котли стоять у домівках як у великих містах, як-от Київ, Львів, Дніпро, Одеса, так і в маленьких селах і містах. Ми доводимо, що українське виробництво — це не лише економія на логістиці та маркетингу, а й найвища якість і європейські стандарти, а головне — відповідність нашим суворим зимам, бюджетам на опалення та реальним умовам використання.

Як висновок, купуючи твердопаливний котел Thermo Alliance, ви економите тричі: коли купуєте його за адекватні гроші, коли використовуєте менше палива та коли обслуговуєте. Ба більше, порахуйте всі зекономлені нерви та приємність від завжди теплих ніжок: це неоціненно!

Схожі матеріали
 • Як обрати економний твердопаливний котел? Великий розбір важливого питання
 • Як обрати електричний котел для опалення будинку: типи та різновиди
 • Підбиття підсумків першого туру зустрічей Акадімії інсталяторів Thermo Alliance "Газові та електричні котли"
 • Ваш шлях до професіоналізму: Навчальні відео Академії інсталяторів Thermo Alliance про газові та електричні котли
 • Як обрати газову колонку та не помилитись: розбираємось у типах та різновидах
 • Другий тур зустрічей Академії інсталяторів Thermo Alliance завершено
 • Нова серія навчальних відео від Академії інсталяторів Thermo Alliance
 • Електричний водонагрівач (бойлер чи проточний): все, що потрібно знати
 • Як обрати економні радіатори?
 • Thermo Alliance: навчальні матеріали для ідеального тепла в українських домівках