Зараз можна знайти безліч варіантів радіаторів різних типів, розмірів і цінових категорій: від традиційних чавунних до сучасних біметалевих чи алюмінієвих. То які з них обрати? У цій статті ми допоможемо проаналізувати ваші потреби, особливості системи опалення та врахувати естетичні вподобання, щоб вибір тішив вас багато десятиліть і дарував тепло для кожного носика у вашій оселі.
Які радіатори кращі для опалення дому — розбираємось у питанні
Якщо для вас важливий бюджет, а батареї мають виконувати свою першочергову функцію — тобто гріти оселю, а не бути декоративним елементом, то варто відкинути ідею зі встановлення дизайнерських радіаторів опалення. Чому? Бо одна така батарея буде коштувати як десяток класичних, тож купівля вертикального радіатора видається не надто раціональною. Так само не будемо радити встановлювати чавун — може й надійне, але дуже застаріле рішення, яке майже не зустрічається в асортименті магазинів опалювальної техніки. Чавунні батареї важкі та громіздкі, не кожна стіна такі витримає.
Пропонуємо відразу перейти до конструктиву та розглянути сучасні економні та енергоефективні варанти:
- Панельні радіатори зі сталі. Вони мають суцільнометалеву конструкцію прямокутної форми та складаються з двох сталевих листів, в яких методом штампування сформовані канали для циркуляції теплоносія. Ці батареї є доступними за ціною, проте їхня конструкція не передбачає можливості модернізації чи часткової заміни елементів у разі несправності радіатор доведеться міняти повністю (але таке трапляється дуже й дуже рідко). Радіатор опалення сталевий — доволі простий в обслуговуванні, має акуратний зовнішній вигляд та компактні габарити, що дозволяє ефективно використовувати простір приміщення.
Радіатор сталевий 22 тип 600х1800 бічне підключення
- Секційні радіатори з алюмінію або біметалу (сталь+алюміній). Такі радіатори складаються з окремих елементів, з'єднаних між собою за допомогою герметичних прокладок та різьбових ніпелів. Модульна конструкція дозволяє комплектувати батареї потрібних розмірів та потужності, підлаштовуючись під особливості опалювальної площі — підбирати як для невеликих кімнат, так і для просторих приміщень. Секції радіаторів виготовляються методом зварювання, що робить їх нерозбірними та надзвичайно міцними.
Радіатор біметалічний Bi-Ferrum 200/96
Важливо визначитися, який з цих варіантів краще підійде для вашого помешкання, щоб додатково не використовувати радіатор масляний чи електричний конвектор — вдалий вибір батареї опалення позбавить необхідності вмикати додатковий електрообігрівач.
То який матеріал кращий?
Якщо говорити про радіатори Thermo Alliance, то кожен тип має свої переваги:
- Сталеві радіатори швидко нагріваються, адже мають малий об’єм води та високу тепловіддачу. Споживають зовсім трішечки енергії та не шкодять здоров’ю, бо виготовляються з екологічних якісних матеріалів. А ще вони доволі дешеві — ваш гаманець точно буде задоволеним і ситим.
Мають гладеньке покриття та ідеальну геометрію завдяки дотриманню всіх технологічних процесів, новітній технології фарбування та європейській брендовій фарбі, що не тьмяніє і не облазить через роки. Словом — виглядають розкішно та неодмінно підійдуть дизайнам сучасних інтер’єрів.
- Стальні радіатори ідеальні для індивідуальних систем опалення, де контролюється тиск, а от у випадку центральної системи, що може грішити перепадами високих тисків — краще звернути увагу на варіант біметалевих, про нього розповімо нижче.
Біметалі радіатори — одні з найбільш витривалих. Робочий тиск понад 20 барів — узагалі не проблема. Можна не боятися, що така батарея лусне чи почне протікати під тиском системи. Біметалеві радіатори так само мають хороший показник тепловіддачі. Ще з плюсів — стійкість до корозії та цікавий сучасний дизайн. Thermo Alliance виготовляє такі радіатори з матеріалу, який має у своєму складі 40% сталі та 60% алюмінію, що забезпечує їх високий ККД.
- Алюмінієві радіатори дуже легенькі, тому просто транспортуються і монтуються навіть на тоненькі стіни. Та не слід думати, що через малу вагу вони погано гріють — якраз навпаки. За показником тепловіддачі алюмінієві радіатори — беззаперечні лідери: якщо потрібно швидко розігріти будинок чи квартиру, цей тип справиться з такою задачею найкраще серед усіх. А ще вони екологічні та красиво виглядають.
Секційні радіатори Thermo Alliance, як з алюмінію, так і з біметалу — це ідеальна якість, технічний контроль усіх етапів виробництва та підвищена стійкість. Все завдяки використанню японського сплаву алюмінію ADC12, суперсучасному конвеєрному обладнанню та високоякісній порошковій фарбі, що не тріскається при високих температурах.
Радіатори для різних приміщень — як підібрати?
Коли з’ясували сильні сторони різних типів радіаторів, варто зважити на характеристики приміщення.
- Радіатори для приватних будинків
Оскільки приватні будинки мають індивідуальну систему опалення, можна зупинити свій вибір на сталевому радіаторі. Вони бюджетні, добре відкликаються на регулювання тепла та не мають складнощів при монтажі.
Також непоганий варіант — біметал. Такі радіатори надійні, довговічні та без проблем гріють великі площі.
- Радіатори для квартир
Якщо ви живете в багатоквартирному будинку, необхідно з’ясувати технічні параметри централізованої опалювальної системи. Якщо їй властиві гідроудари, перепади температур, а також ви спостерігаєте часті ремонтні роботи — краще обрати стійкіші радіатори з біметалу. Та навіть якщо таких негативних ризиків немає, зважте на одну особливість: квартири, які знаходяться на останніх поверхах, мають нижчий тиск у трубах і навпаки: на першому поверсі тиск буде вищим, тож сталеві тут краще не брати. Обов’язково врахуйте це при виборі радіатора.
- Радіатори для дачі
У цьому випадку маєте найширший вибір, бо усі типи радіаторів підійдуть. Хочете зекономити — беріть сталь. Хочете найдовговічнішу батарею —беріть біметал. Алюміній також непоганий варіант, але у цьому випадку треба зважити на якість води: занадто м’яка або занадто жорстка вода може з часом пошкодити радіатор зсередини.
Купити радіатор Thermo Alliance — виграти в ціні та якості
Сподіваємось, що трішечки спростили вам складний вибір радіаторів. Якщо вже визначились з типом батареї, лишається лише замовити продукцію Thermo Alliance — висока якість, охайний дизайн та приємна ціна не залишать вас байдужими.
Купити радіатори Thermo Alliance можна у магазинах Києва, Дніпра, Харкова, Одеси, Львова тощо. А як не знайдете потрібну модель — замовляйте онлайн. Обирайте те, що підходить саме вам, і насолоджуйтеся теплом і затишком від носика до кінчиків пальчиків: з будь-якими з наших радіаторів буде тільки так!